Pairs Winners

Year Lead Skip Country Club BIBC Venue
2015 R Kane B Kane Ireland Dunluce BC 2016 – Llandrindod Wells
2014 C Carter T Millership England Rugby BC 2015 – Eddlewood
2013 A Kennedy B Mellors Scotland West Barns BC 2014 – Leamington Spa
2012 C Steven D McKenny Scotland Pilrig BC 2013 – Dublin
2011 M McLees S McLellan Scotland Wellington Park BC 2012 – Llandrindod Wells
2010 D Fisher S Fisher Scotland Anchor BC 2011 – Sighthill
2009 B Hughes G Kelly Ireland Ballymoney BC 2010 – Worthing
2008 I Henderson M Selway Wales Caerphilly Town BC 2009 – Belmont
2007 C Goldsmith G Charlton England Sandwich BC 2008 – Llandrindod Wells
2006 B Browne M McHugh Ireland Whitehead BC 2007 – Sighthill
2005 G Thomas R Horgan Wales Barry Athetic BC 2006 – Clevedon
2004 D De La Mare M Le Ber Guernsey Vale Recreation BC 2005 – Belmont
2003 J Rednall C Webb England Felixstowe & Suffolk BC 2004 – Llandrindod Wells
2002 P Picknell K Hawes England Iver Health BC 2003 – Ayr
2001 W Rankin D Greig Scotland Kingswood BC 2002 – Worthing
2000 PD Barlow SE Farish England Wigton BC 2001 – Belfast
1999 P Jenkins M Bishop Wales Brynhyfryd BC 2000 – Llandrindod Wells
1998 T O'Hara J Keir Scotland Prestwick BC 1999 – St Brelade
1997 P Le Long D Le Marquand Channel Islands Jersey BC 1998 – Ayr
1996 A Gilmour G Mackie Scotland West End Kirkcaldy BC 1997 – Worthing
1995 A Allan I Robertson Scotland Newbridge BC 1996 – Larne
1994 KD Wood MA Bennett England Ponteland BC 1995 – Llanelli
1993 R Howells G Jones Wales Haverfordwest BC 1994 – Ayr
1992 GA Smith AE Thomson England Blackhealth & Greenwich BC 1993 – Worthing
1991 RW Gass JN Bell England Wigton BC 1992 – Larne
1990 I Emslie A Will Scotland Gorgie Mills BC 1991 – Ebbw Vale
1989 J Male M Chard Wales Harlequins BC 1990 – Methilhill
1988 J White AO Blair Scotland Haddington BC 1989 – Worthing
1987 DA Holt TW Armstrong England Bolton BC 1988 – Larne
1986 J Brodie J Greenwood Scotland Aberlady BC 1987 – Llanelli
1985 R Pinder F Maxwell England Haxby Road BC 1986 – Paisley
1984 H Dunlop TK Hogg Ireland Ballymoney BC 1985 – Worthing
1983 J Wright P Webley Wales Cadoxton BC 1984 – Larne
1982 PD Evans JDH Thompson Wales Rhiwbina BC 1983 – Cardiff
1981 J Price H Price Wales Aberavon BC 1982 – Ayr
1980 L Perkins S Wilshire Wales Tonypandy BC 1981 – Worthing
1979 J Rogan JJ Donnelly Ireland Falls BC 1980 – Nottingham
1978 L Perkins S Wilshire Wales Tonypandy BC 1979 – Pontypool
1977 J Gallagher C Beck Ireland Banbridge BC 1978 – Uddington
1976 N Harris R Harris Wales Kenfig Hill & Pyle BC 1977 – Worthing
1975 L Perkins S Wilshire Wales Tonypandy BC 1976 – Larne
1974 D Rhys-Jones DJ Bryant- MBE England Clevedon BC 1975 – Llanelli
1973 R Milburn TW Armstrong England Penrith Castle Park BC 1974 – Edinburgh
1972 J Forrest W Dyet Scotland Balerno BC 1973 – Bournemouth
1971 D Cross D Crocker England Livesey Memorial BC 1972 – Bristol
1970 I Ivett F Bishop Wales RTB Landore BC 1971 – Aberdare
1969 J McIntyre W Moore Scotland Dreghorn BC 1970 – Glasgow
1968 A Henderson W Scott Scotland Craigentinny BC 1969 – London
1967 C Taylor R Fulton Ireland Coleraine BC 1968 – Belfast
1966 C Taylor R Fulton Ireland Coleraine BC 1967 – Llandarcy
1965 D Rhys-Jones DJ Bryant England Clevedon BC 1966 – Glasgow
1964 C Taylor R Fulton Ireland Coleraine BC 1965 – York
1963 D Crichton W Sommerville Scotland Errol BC 1964 – Belfast
1962 HW Shave EP Baker England Poole Park BC 1963 – Cardiff
1961 A Whyte W McGregor Scotland JG Fleming Houston BC 1962 – Glasgow
1960 C Plater AW Philbey England Aylesbury Borough BC 1961 – Eastbourne
1959 FJ Harris MJ Brayley England Paddington BC 1960 – Belfast