Fours Winners

Year Lead Second Third Skip Country Club BIBC Venue
2016 B Weale S Weale D Weale R Weale Wales Presteigne BC 2017 – Belmont
2015 R Davis S Ruderham G Davis M De Sousa Jersey Sun BC 2016 – Llandrindod Wells
2014 P Dixon N Ridley I Riches D Bolt England Silksworth BC 2105 – Eddlewood
2013 B Thomas L Daniels D Wilkins J Wilkins Wales Pontrhydyfen BC 2014 – Leamington Spa
2012 L Le Ber G Collins G Pitschou M Le Ber Guernsey Vale Recreation BC 2013 – Dublin
2011 I Partridge D Clark K Le Long D Le Falher Jersey Jersey BC 2012 – Llandrindod Wells
2010 B Weale S Weale D Weale R Weale Wales Presteigne BC 2011 – Sighthill
2009 M Thomson B Jolly S Anderson J Gribben Scotland Glaisnock Valley BC 2010 – Worthing
2008 D Rowlands M Gaskell B Fleming A Fleming Wales Machynlleth BC 2009 – Belmont
2007 D May I Airey R Chandler S Airey England Carlisle Subs BC 2008 – Llandrindod Wells
2006 C Gaye D Perrin T Phillips B Lawer England Carn on Downs BC 2007 – Sighthill
2005 S Le Maitre R Queripel M Timms P Merrien Guernsey Northern BC 2006 – Clevedon
2004 P Lyon R Smith J Brander Z Mair Scotland Macduff BC 2005 – Belmont
2003 I Powell M Sturtridge I Ball R Bray England Stenalees BC 2004 – Llandrindod Wells
2002 R Wall B Rich D Axon D Harding Wales Penylan BC 2003 – Ayr
2001 M Nutt S Hall J Talbot N Booth Ireland Old Bleach BC 2002 – Worthing
2000 M McPeak T Mulholland R Horner C Mulholland Ireland Belmont BC 2001 – Belfast
1999 P Day P Diment A Muskett P Currie Wales Tenby BC 2000 – Llandrindod Wells
1998 W Chambers B Quinn G Clarke M Shannon Ireland Bangor BC 1999 – St Brelade
1997 M Baillie S Baillie K Cairney A Cairney Scotland Stranraer West End BC 1998 – Ayr
1996 B Weale S Weale D Weale R Weale Wales Presteigne BC 1997 – Worthing
1995 I Stewart J Caldwell D Hill S Moran Ireland Carrickfergus BC 1996 – Larne
1994 A Wills LJ Gillett S Jones A Allock- MBE England Cheltenham BC 1995 – Llanelli
1993 W Wells S Wilson G Lyall N Amos Scotland Hawick BC 1994 – Ayr
1992 B Weale S Weale D Weale R Weale Wales Presteigne BC 1993 – Worthing
1991 C Folkes J Power H Green J Dacey Wales Abertridwr BC 1992 – Larne
1990 R Hastings J Nelson R McCutcheon G Scott Ireland Bangor BC 1991 – Ebbw Vale
1989 J Chandler J Cross T Heppell M Sekjer England Blackheath & Greenwich BC 1990 – Methilhill
1988 S Beackon C Quainton C Allen G Harrington England Summertown BC 1989 – Worthing
1987 B Begley S Wragg R Hughes V Mullan Ireland Portrush BC 1988 – Larne
1986 A Ramsey R Wood A Ramsay R Marshall Scotland Slateford BC 1987 – Llanelli
1985 DF Griggs DR Jarrold GR Arnold JG Aiton England Aldersbrook BC 1986 – Paisley
1984 LJ Pull PD Pull RR Morgan CR Paice England Boscombe Cliff BC 1985 – Worthing
1983 DM Wilson AE Horobin NA Atkinson GD Niven England Bolton BC 1984 – Larne
1982 B Sloan M Horner I McKeown R Horner Ireland Belmont BC 1983 – Cardiff
1981 P Moorehead R D'Arcy B Carpenter TP Smyth Ireland Leinster BC 1982 – Ayr
1980 HR Meddins G Bishop AR Dibble L Webley Wales Dinas Powis BC 1981 – Worthing
1979 J Buter J Scott DA Currie HK Milligan Scotland East Linton BC 1980 – Nottingham
1978 J Hynd W Hay JS Clark J Caldwell Scotland Springhill BC 1979 – Pontypool
1977 DS Corkill K Kilpatrick JN McQuay W Watson Ireland Knock BC 1978 – Uddington
1976 R Cross G Turner N Kemp E Baker England Baldock Town BC 1977 – Worthing
1975 L McMorran J Summers D Pearson W Dyet Scotland Balerno BC 1976 – Larne
1974 R Weir R Currie K Hogg W Murray Ireland Portrush BC 1975 – Llanelli
1973 W Harbinson TL Boyd G Wylie J Henry Ireland Ballymoney BC 1974 – Edinburgh
1972 O Rees EC Oliver J Thomas D Richards Wales Brynhyfryd BC 1973 – Bournemouth
1971 J Knight WG Elliott D Rhys-Jones DJ Bryant- CBE England Clevedon BC 1972 – Bristol
1970 T O'Neil W McDowell P McAlister D Laverty Ireland Woodvale BC 1971 – Aberdare
1969 WG Elliott RSH Bryant D Rhys-Jones DJ Bryant- CBE England Clevedon BC 1970 – Glasgow
1968 J Webb H Watterson J Donnelly G Crossey Ireland Falls BC 1969 – London
1967 C Beck R Mills W Gamble J Dennison Ireland Banbridge BC 1968 – Belfast
1966 A Cruickshanks J Logan JR Bradbury J Adams Scotland Denny BC 1967 – Llandarcy
1965 T Boberts WD Jones RJ Bending JDH Thompson Wales Rhiwbina BC 1966 – Glasgow
1964 T Russell A McConnell W Clarke J Carlisle Ireland Belmont BC 1965 – York
1963 JR Evans J Morgan R Thomas G Humphreys Wales Barry Athletic BC 1964 – Belfast
1962 H Watterson G McNeill J Webb G Crossey Ireland Falls BC 1963 – Cardiff
1961 GF Sparks HJF Ward AW Knowling GH Scadgell England Worthing BC 1962 – Glasgow
1960 C Stephens L Probert T Griffiths AE Evans Wales Abergavenny BC 1961 – Eastbourne
1959 A Stewart J Laing D Kirk R Whitehead Scotland Lochgelly BC 1960 – Belfast